Výlet 1

Kadaň

Druhé největší město bývalého chomutovského okresu patří k nejlépe zachovalým historickým městům severních Čech. Tato skutečnost byla podnětem k přidělení statutu městské památkové rezervace v r. 1978. K řadě historických skvostů se určitě řadí bývalý královský hrad, v dobách Marie Terezie přestavěný na kasárny, společně s městským gotickým opevněním, jeden z nejzachovalejších v České republice.

Více informací

 

Výlet 2

Krásný Dvůr

Nedaleko od Podbořan, malého města vzdáleného 30 km od Chomutova, se nachází zámek Krásný Dvůr. Do dnešní podoby byl přestavěn počátkem 18. století z původního renesančního panského domu. Velkými křídlovými mřížovými vraty vstoupíme na poměrně velký čestný dvůr, který obklopuje trojkřídlá budova zámku s plynule navazujícími hospodářskými staveními. Zámecké interiéry, ze kterých je zpřístupněno 18 místností, jsou zařízeny historickým nábytkem a vyzdobeny sbírkami obrazů a porcelánu.

Více informací

 

Výlet 3

Přehrada Kamenička

Mezi jednu z nejstarších technických památek na Chomutovsku zajisté patří údolní nádrž Kamenička. Nachází se zhruba osm kilometrů od Chomutova v krásném krušnohorském údolí stejnojmenného potoka, který je levostranným přítokem Chomutovky. Pro malou vzdálenost se k ní můžeme vypravit i pěšky, ale nejvýhodnější je podniknout výlet na kole. Celá trasa vede po cestě s kvalitním asfaltovým povrchem s vyloučením dopravního provozu mimo krátký úsek mezi II. a III. mlýnem.

Více informací

 

Výlet 4

Steinbach

Na německé straně Krušných hor 5 km za bývalým hraničním přechodem Hora svatého Šebestiána leží vskutku malebná obec Steinbach. S německou pečlivostí upravená obec nabízí jedinečnou atrakci, která musí potěšit každého návštěvníka. Skupina místních nadšenců zde udržuje provoz na úzkorozchodné železnici. Na trati s rozchodem kolejí pouhých 750 mm působí malý vláček roztomilým dojmem.

Více informací

Fotografie Chomutov a okolí