Wellness

Wellness centrum hostům umožní odpočinek a relaxaci v krásném prostředí, využít můžete parní i finskou saunu, relaxační bazének a masáže.

Parní lázeň
Parní lázeň je velmi podobná sauně. Klima je v ní však jiné – mnohem vlhčí a ne tak horké. Tělo se nezahřívá tak prudce jako při saunování a vlhkost vzduchu dosahuje téměř 100 %. Pomáhá k uvolnění dýchacích cest, přispívá k regeneraci přetíženého svalstva, zmírňuje celkovou únavu, příznivě ovlivňuje celkové prokrvení těla a jeho detoxikaci, blahodárně působí na klouby a dokáže ulevit od revmatických potíží.

Finská sauna
Saunování patří mezi jedny z nejstarších regeneračních a relaxačních metod. Kombinace malé uzavřené místnosti a horkého vzduchu s minimální vlhkostí a teplotou 90°C prohřeje do hloubky celé tělo, ze kterého se přes kůži vyplavují škodlivé toxiny. Pocity osob při saunování mají být jen příjemné. Při saunování jde o cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou vodní koupelí nebo sprchou. Pro zvýšení účinků horka „v potírně“ se může provádět automasáž nejrůznějšími masážními žínkami a kartáči. Přiměřeným počtem střídáním cyklů pobytu v potírně a cyklů ochlazení lze individuálně dosáhnout potřebných účinků sauny.

Kneippův chodník
Příjemné prohřívání nohou v teplé vodě a je střídáno ochlazováním v ledové vodě. Celou proceduru jsou Vaše chodidla jemně masírována oblázky. Po několika opakováních a osušení se v nohách začne postupně šířit vlna tepla, která prostoupí celé Vaše tělo.
Kneippův chodník je součástí procedur německého faráře Sebastiana Kneippa, který se v 19. století zabýval přírodní medicínou a vodoléčbou. Kneippův chodník se stal neodmyslitelnou součástí lázeňských zařízení.
Střídáním teplé a studené vody dosahuje Kneippova lázeň blahodárných účinků na prokrvení nohou a metabolismus. Pomáhá nejen při poruchách krevního oběhu, ale i při bolestech hlavy a nachlazení.

Masážní bazén
Masážní bazén slouží ke každodenní relaxaci odpočinku a rehabilitaci. Hydroterapie posiluje krevní oběh, snižuje krevní tlak, uvolní svaly a stimuluje imunitní systém. SPA pomáhá také při rehabilitaci po zranění a působí preventivně na celý organismus. Odlišné teploty vzduchu a vody otužují celý organismus a působí tak preventivně proti nejrůznějším chorobám.

Pro hotelové klienty jsou výše uvedené wellness procedury zdarma, masáže jsou za poplatek. Pro ostatní klienty jsou služby wellness za symbolický poplatek uvedený v ceníku.

PROVOZNÍ DOBA DENNĚ: 16:00 – 20:00 HOD.
V OBDOBÍ 1.5. – 30.9. JE WELLNESS MIMO PROVOZ!

Název procedury
Cena za 60 minut
Cena za každou další započatou hodinu
Vstup (dítě do 6 let zdarma)
200,-
100,-
Senior
160,-
80,-
Privátní wellness
600,-
300,-
zapůjčení ručníku / prostěradla
30,-
0,-

Ceník wellness